kadim bilgeliğin yolculuğu devam ediyor...
Siyaset

HAYVAN ÇİFTLİĞİ

GEORGE ORWELLİÇİNDEKİLER

TAKDİM: SATİRİK BİR TOTALİTARİZM ELEŞTİRİSİ
Hamit Emrah BERİŞ

HAYVAN ÇİFTLİĞİ

HAYVAN ÇİFTLİĞİ KARAKTER ANALİZİ
Fatih YILDIZ


Arka Kapak Yazısından…
“Hayvan Çiftliği, ne yaptığımın tamamen bilincinde olarak politik ve sanatsal amaçları bir bütünde kaynaştırmayı denediğim ilk kitaptı.” G. Orwell

Efendi Çiftliğinde Napoleon ve Snowball isimli iki domuz öncülüğünde örgütlenen tüm hayvanlar bir akşam ayaklanmayı başlatırlar ve çiftliğin sahibi Bay Jones’la adamlarını kaçırmayı başarırlar. Bu ayaklanma sistemde radikal değişiklik yapan bir devrimdir. Artık çiftlik hayvanlarındır ve adı da bu yeni duruma uygun şekilde değiştirilir: Hayvan Çiftliği.
Devrim gerçekleşir gerçekleşmez tüm hayvanların eşit olduklarını söyleyen “Yedi Buyruk” ilan edilir. Başta hayvanlar için her şey iyi gider. Daha çok yemleri, dinlenmeleri için daha fazla zamanları olur. Ancak bu durum uzun süre devam etmez ve Napoleon yavaş yavaş kendini iktidarın merkezine yerleştirir. Aslında Napoleon, diğer hayvanlarının durumlarının kötüleşmesi pahasına kendi şartlarını oldukça iyileştiren domuzların iktidarının sembolüdür. Zaman içinde özel olarak yetiştirdikleri köpeklerin de desteğiyle domuzlar diğer tüm hayvanlar üzerinde mutlak bir tahakküm kurarlar.
H. Emrah Beriş

Yayın Tarihi: 2021 Baskı Sayısı: 1. Baskı
Sayfa Sayısı: 182 Cilt Türü: Amerikan Cilt
Kağıt Tipi: 70 gr. Enso Kitap Boyutu: 12.5X19.5
Editör: Hamit Emrah Beriş BERİŞ Çevirmen: Esra Doğu SİLAHTAROĞLU
Genel Yayın Yönetmeni: Serhat Buhari BAYTEKİN Yayın Yönetmeni: Üzeyir TEKİN
Yayın Koordinatörü: Fatih YILDIZ Redaksiyon: Sıla ALDEMİR
İç Tasarım: Gözde AKMAN Kapak Tasarım: Meltem YILMAZ KOÇAK

En Çok Satanlar

Sosyoloji

Uluslararası İlişkiler