kadim bilgeliğin yolculuğu devam ediyor...

KUTSAL TOPRAKLARDA 3 - Kâbe-i Müşerrefe

Bahattin AKYÖNArka Kapak Yazısından…
Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.s), bir gün tavaf esnasında Kâbe’ye yönelerek şöyle buyurdu: “Ey Kâbe! Sen ne güzelsin. Senin kokun ne güzeldir. Senin azametine ve kutsallığına hayranım...”
Kâbe-i Müşerrefe kitabı “İnsanlardan öylesi de vardır ki, kendisini Allah’ın hoşnutluğunu kazanmaya adamıştır. Allah, kullarına çok şefkatlidir. (Bakara 207)” ayeti mucibince asırlardır aziz milletimizin gönlündeki müstesna yerini her daim muhafaza eden ve Yunus Emre’nin;

Bir mübarek sefer olsa da gitsem
Kâbe yollarında kumlara batsam
Hûb cemalin bir kez düşte seyretsem
Ya Muhammed canım arzular seni

Dizesinde de dile döküldüğü üzere Rasulüllah ve Beytullah’ın sevdasının gönüllere nakşedilmesine vesile olması için en şerefli beyti anlatmak maksadıyla satırlara dökülen cümlelerin şeref ve değer bulmaya talip olduğu âcizâne bir gayretten ibarettir.
Daha önce bi’l-vesile gitmiş olanlar ile görmek isteyip henüz gitme imkânı bulamayanların Kâbe tarihi ile ilgili belki de ilk defa bu eserden okuyabilecekleri bilgileri derleyen bu kitap vesilesiyle Beytullah’ın bölümleri ile birlikte inşasından günümüze kadar geçirdiği aşamalar imkân nispetinde resimler suretiyle anlatılarak okuyucunun takdirine sunulmaktadır.

Yayın Tarihi: 2024 Sayfa Sayısı: 185
Baskı Sayısı: 1 Cilt Türü: Amerikan Cilt
Kağıt Türü: 80 gr. Kitap Kağıdı Genel Yayın Yönetmeni: Meltem BARUT
Genel Koordinatör: Üzeyir Tekin İç ve Kapak Tasarım: Toprak GÜNDOĞDU
ISBN: 978-625-94457-1-7

En Çok Satanlar

Sosyoloji

Uluslararası İlişkiler